Kino sferyczne

6 Października 2022

05.10.2022 w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz -  sferyczny 360° obszar panoramiczny, którego nie ma żadne inne współczesne kino. Jest to na dzień dzisiejszy najefektywniej działająca wirtualnie uwiarygodniona rzeczywistość.

W trakcie pokazu dzieci siedziały na miękkich dywanikach i podziwiały edukacyjne filmy sferyczne. Dzieci oglądały film edukacyjny o kosmosie, dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiły. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.